چوگان با تلاش‌های دهخدایی ساماندهی شد / بی‌غم از اهالی چوگان است

مراسم تکریم و معارفه سرپرست فدراسیون چوگان با حضور مسئولان وزارت ورزش و اعضای هیات رییسه فدراسیون برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان، مراسم تکریم حجت اله دهخدایی رییس سابق فدراسیون چوگان و معارفه یاشار بی غم، سرپرست جدید این فدراسیون باحضور سید محمد شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها و اعضای هیات رییسه فدراسیون ظهر امروز (یکشنبه 29 مهرماه) برگزار شد.

چوگان با تلاش‌های دهخدایی ساماندهی شد
ابتدا اسبقیان با اشاره به اینکه در مدت زمان ریاست دهخدایی در فدراسیون چوگان، این رشته ورزشی مسیر خوبی را طی کرده است، گفت: بر این اساس امیدواری خوبی برای پیشرفت روزافزون این رشته ورزشی ایجاد شده است.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها اظهار کرد: با تلاش های حجت اله دهخدایی چوگان کادرسازی و ساماندهی شد و بر این اساس شاهد اجرای مسابقات و برنامه‌های مختلفی در این عرصه ورزشی بودیم.
وی ادامه داد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان توسط قوه مقننه تصویب شده و وزارت ورزش و جوانان مکلف به اجرای قانون مذکور است.
اسبقیان در این راستا، افزود: سرپرستان آن دسته از فدراسیون هایی که مشمول قانون یاد شده می شوند تا قبل از ۲۴ آبان ماه که آخرین مهلت قانونی است، معرفی خواهند شد و گزارش آن نیز به دستگاه‌های نظارتی ارائه می‌شود.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها با اشاره به اینکه باید از تجربیات بازنشستگان در حوزه ورزش بهره مند شویم، تصریح کرد: حتما از تحربیات روسای بازنشسته فدراسیون ها برای سیاستگذاری در رشته‌های ورزشی استفاده خواهد شد و بر اساس نظر وزیر ورزش و جوانان در هیأت رییسه فدراسیون ‌ها حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه باید به بازنشستگان حرمت بگذاریم زیرا جایگاه والایی دارند، گفت: این افراد بیش از ٣٠ سال به کشور خدمت کرده اند و مدیران موفقی بودند.
اسبقیان با انتقاد از برخی رسانه‌ها در خصوص پیگیری غیر حرفه‌ای اجرای قانون مذکور، اظهار کرد: همه بازنشستگانی که تاکنون در عرصه مدیریت فعالیت میکردند بر اساس قانون ادامه خدمت می دادند و این در حالیست که قانون منع به کارگیری بازنشستگان در گذشته اجرایی شده است.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها تاکید کرد: این افراد ایثارگر هستند لذا باید آگاهی داده شود که باید در مقابل این افراد ادای احترام کرد.
اسبقیان افزود: اعتقاد دارم دهخدایی در مدت زمان مدیریتش زحمت کشیده است و وضعیت فدراسیون چوگان روبه بهبودی بود زیرا گزارش های واصله سیر صعودی را نشان می دهد.
وی گفت: با تدبیر پیش بینی شده در وزارت ورزش و جوانان تلاش شد سرپرستان فدراسیون ها از مجموعه همان فدراسیون ها انتخاب شوند تا روند رو به رشد رشته‌های ورزشی ادامه یابد.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها با اشاره به اینکه بی‌غم، سرپرست فدراسیون چوگان قطعاً از نظرات رییس سابق فدراسیون بهره خواهد برد، اظهار کرد: خوشبختانه ظرفیت هایی همچون ایلخانی‌زاده در چوگان وجود دارد که برای پیشبرد برنامه‌های این رشته ورزشی باید از آنها بهره برده شود. این مهم در حالیست که سرپرست جدید از اهالی این رشته ورزشی است.
چوگان بخشی از فرهنگ ایرانی است
در ادامه حجت اله دهخدایی، رییس سابق فدراسیون چوگان با اشاره به اینکه چوگان بخشی از فرهنگ ایرانی محسوب می‌شود، گفت: همواره در هر عرصه ای به اعتلای فرهنگ ایرانی همچون چوگان کمک خواهم کرد.
وی خاطرنشان کرد: سرپرست جدید این رشته ورزشی را می شناسند و امیدواریم در رفع موانع پیش روی چوگان تلاش مضاعف داشته باشد.
اعتماد وزیر ورزش به جوانان قابل تقدیر است
یاشار بی‌غم، سرپرست جدید فدراسیون چوگان ضمن قدردانی از اعتماد وزیر ورزش و جوانان برای انتصاب جوانان در حوزه‌های اجرایی و مدیریتی، گفت: حتما برای پیشبرد اهداف این رشته ملی از تجربیات صاحبنظران از جمله رییس سابق فدراسیون استفاده خواهد شد.
التهابات گذشته چوگان با تلاش‌های دهخدایی برطرف شد
نوزایی، نایب رئیس فدراسیون چوگان نیز در ادامه با اشاره به اینکه التهابات گذشته چوگان با حضور دهخدایی برطرف و این رشته ورزشی ساماندهی شد، گفت: برکناری روسای بازنشسته بر اساس قانون است و باید اجرایی شود.
چوگان صرفا ورزش نیست بلکه تاریخ، سنت و فرهنگ ایرانی است
همچنین ناظری، دبیر فدراسیون چوگان نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های رییس سابق فدراسیون چوگان، گفت: چوگان صرفا ورزش نیست بلکه تاریخ، سنت و فرهنگ ایرانی است و باید مورد توجه قرار بگیرد.