چهارمحال و بختیاری می‌تواند به قطب چوگان کشور تبدیل شود

حکیم آذر در گفتگو با رادیو ورزش: چهارمحال و بختیاری می‌تواند به قطب چوگان کشور تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان، سرپرست هیات چوگان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با رادیو ورزش گفت: وجود مرغ‌زار چغاخور و تالاب بین‌المللی گندمان امکان تبدیل شدن استان به قطب چوگان در کشور را فراهم می‌کند.

محمد حکیم آذر در گفتگو با رادیو ورزش با اشاره به اینکه آموزش چوگان در سنین پایه باید در اولویت باشد، گفت: شرایط جغرافیایی چهارمحال و بختیاری موجب شده با چمن‌زارها و مرغ‌زارها متعددی مواجه باشیم و همین امر امکان گسترش چوگان از جهات مختلف از جمله علمی را ایجاد می‌کند.

سرپرست هیات چوگان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: چوگان ملی‌ترین ورزش ایرانی است زیرا کشورمان خواستگاه این ورزش است.

وی ادامه داد: اهتمام فدراسیون چوگان برای توسعه این ورزش و همچنین ظرفیت های استان چهارمحال و بختیاری میتواند سبب تبدیل شدن استان به قطب چوگان در کشور شود.

حکیم آذر افزود: بر این اساس مرغزار چغاخور و تالاب بین‌المللی گندمان امکان برگزاری مسابقات و توسعه چوگان را فراهم می‌کند.

سرپرست هیات چوگان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: چغاخور منطقه وسیعی بوده و چمن‌زاری است که ثبت ملی شده است. باید اذعان کرد به هیچ عنوان قصد تصرف یا ساخت و ساز در این منطقه وجود ندارد بلکه می توان از این امکان درست استفاده کرد.

وی اظهار کرد: طبق صحبت با دهخدایی، رییس فدراسیون چوگان متوجه شدم اهتمام جدی از سوی فدراسیون وجود دارد که می‌توان چغاخور را به عنوان بزرگترین سایت ورزش چوگان جهان به ثبت برسانیم. این امر می‌تواند سبب کسب منافع زیاد برای این منطقه و همچنین جذب گردشگر شود.

حکیم آذر با اشاره به اینکه در تلاش هستیم دعوت از مدرسان و مربیان این ورزش را گسترش دهیم، افزود: امیدوارم با همراهی مسئولان استانی و فدراسیون، سایت چوگان در شهرکرد راه اندازی کنیم تا مسایل آموزشی را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.