رژه و بازي نمادين چوگان بازان بمناسبت گراميداشت دهه فجر در ميدان نقش جهان اصفهان

رژه و بازي نمادين چوگان به  مناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر در تاریخ 19 بهمن 96 با استقبال کم نظیر مردم و مسولین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون چوگان ،این مراسم از ساعت 10 صبح روز 19 بهمن با رژه چوگان بازان هیآت استان اصفهان، مردم و مسولین چوگان شهرستانهای برخوار،زرین شهر،شاهین شهر و مبارکه از خیابان سپاه آغاز شد .چوگان بازان با نوای ساز و دهل وچوگی اسب عروسکی پس از ورود به میدان تاریخی نقش جهان دور میدان را طی کرده و وارد زمین بازی شدند . پس از آن تلاوت قرآن کریم و همچنین سرود جمهوری اسلامی ایران طنين انداز میدان شد سپس صدای ساز و دهل شور خاصی به پا کرد. مراسم نقالی و سپس شاهنامه خوانی توسط اساتید برگزار شد . ادامه مراسم با معرفی بازیکنان و سپس پرتاب گوی در چوکه اول توسط استاندار محترم اصفهان جناب آقای دکتر مهرعلیزاده نشان از اهمیت بیش از پیش این بازی فرهنگی و جهانی داشت.
داین بازی در 4 چوکه به داوری آقای محسن عسکرزاده و بین تیم های هیآت چوگان استان اصفهان و نقش جهان برگزار شد.  چوگان بازان اصفهاني در عین به نمایش گذاشتن  بازی محکم ،منطقی و کم خطا با درک بالایی از بازی، نشان دادند آمادگی حضور در مسابقات رسمی کشوری را دارند.این بازی با گزارش جواد شیروانی بازیکن چوگان اصفهان انجام شد.
اسامی چوگان بازان اصفهانی:
جواد عابدی
معراج زرافشان
علیرضا شمس
امیرصادقی راد
محمد درستکاری
اصغر میر نجم الدین
محمدحسین معین
سعید خودسیانی
داور:محسن عسکرزاده
سرپرست تیم ها و مدیراجرایی مراسم: منصورزیرک