دیدار رئیس شورای المپیک آسیا با مسئولان ورزشی ایران

رئیس شورای المپیک آسیا با روسای فدراسیون های ورزشی ایران دیدار کرد

 

شیخ احمد الفهد الصباح، رئیس شورای المپیک آسیا که روز 9 اردیبهشت به ایران آمده بود روز دوشنبه 10 اردیبهشت با روسای فدراسیون های ورزشی ایران از جمله فدراسیون چوگان، دیدار کرد.

این نشست با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در این نشست وزیر ورزش و جوانان گفت: انتظار داشتیم سفر شیخ احمد به ایران طولانی تر باشد اما با این حال مذاکرات خوبی با هم داشتیم. امیدوارم دستاوردهای این سفر بتواند ما را در ورزش همگانی و قهرمانی یاری کند. سلطانی فر افزود: رئیس جمهور، هیئت دولت و تمام قوا به دنیال رشد ورزش هستند و کمک خوبی به ما می کنند. ضمن اینکه بین وزارت ورزش ، کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها همکاری و هماهنگی خوبی است.

در ادامه این نشست صالحی امیری گفت: امروز سرمایه های اصلی ورزش ایران دور هم جمع هستند. همدلی و اتحاد خوبی بین کمیته المپیک ، وزارت ورزش و فدراسیونها حاکم است. وی افزود: دولت تلاش زیادی برای بودجه ورزش انجام داد و تلاش می کنیم ورزش را در ایران امری اخلاقی بدانیم چون ورزش در کشور ما برای نشاط اجتماعی است.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: ما می توانیم میزبان مسابقات آسیایی و بین المللی باشیم و انتظار داریم در کرسی های آسیایی از روسای فدراسیون ایران استفاده شود. در حال حاضر کرسی های زیادی نداریم و شیخ احمد می تواند در این موضوع به ما کمک کند.

وی به اهمیت ورزش بانوان اشاره کرد و گفت: بیش از نیمی از دانشگاه های ما را زنان تشکیل دادند و آنها مطالبات جدی از ما دارند.