آموزش چوگان به بانوان اصفهانی در دستورکار قرار دارد/ چوگان بستر مناسبی برای توسعه ورزش بانوان است

نایب رییس بانوان هیات چوگان استان اصفهان از برنامه ریزی برای آموزش چوگانبه بانوان در سال جاری خبر داد و گفت: حضور بانوان در مسابقات ورزشی می تواند به توسعه ورزش چوگان کمک کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان، یاوری نایب رییس هیات چوگان استان اصفهان با اشاره به اینکه بانوان اصفهانی علاقه زیادی به یادگیری بازی چوگان دارند، گفت: خوشخبتانه طی تلاش های صورت گرفته اصفهان هم اکنون یک تیم بانوان چوگان دارد و در مسابقات کشوری خوش درخشیده است.
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب همواره در صحبت هایشان بر اهمیت توسعه و ترویج ورزش بانوان تاکید کرده اند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که چوگان ریشه در فرهنگ و ارزش های ایران اسلامی دارد و حضور بانوان در این عرصه می تواند به احیاء فرهنگ اصیل ایرانی کمک شایانی کند.
نایب رییس بانوان هیات چوگان استان اصفهان تصریح کرد: حضور در مسابقات چوگان بانوان مانند جام شیرین موجب شده تا افراد بیشتری به بازی چوگان علاقه مند شوند.
یاوری در این راستا، خاطرنشان کرد: بر این اساس تلاش شده در سال جاری برنامه ریزی دقیق تری برای آموزش چوگانبازان خانم انجام شود تا از این طریق بتوانیم به توسعه این رشته ملی کمک کنیم.