آموزش چوگان‌بازان در اولویت کاری فدراسیون است

دهخدایی گفت: آموزش به علاقه مندان چوگان در اولویت برنامه های این فدراسیون قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان، حجت اله دهخدایی با اشاره به ثبت جهانی چوگان دریونسکو و اینکه این اتفاق سبب شد امروزه دیدگاه مسئولان و حتی جامعه نسبت به ورزش ملی کشورمان تغییر کند، گفت: این مهم در حالیست که طی سالیان گذشته این ورزش ملی گاهی مورد بی مهری برخی مسئولان قرار می گرفت.

رئیس فدراسیون چوگان با بیان اینکه امیدوار است برخی مسئولان و افرادی که صرفا نتیجه گرا هستند از این به بعد به ورزش چوگان نگاه دیگری کنند، اظهار کرد: در واقع همه باید بدانند که چوگان هویت ملی دارد و باید آن را پاس داشت.

وی ضمن اشاره به اقدامات در دستور کار فدراسیون چوگان برای توسعه این ورزش در سراسر کشور، افزود: باید اذعان کرد آموزش علاقه مندان به ورزش که امر مهمی در توسعه رشته های ورزشی محسوب می شود امروزه با اولویت توسط مسئولان فدراسیون پیگیری می شود.

دهخدایی همچنین با بیان اینکه در تلاش هستیم شرایط راه اندازی باشگاه های چوگان در استان ها تسهیل شود، ادامه داد: نباید فراموش کرد که تلاش های انجام شده برای به ثمر رسیدن ورزش چوگان در برخی حوزه ها زمان‌بر است، به عنوان مثال با اقدامات صورت گرفته امروزه اسب های تربیت شده ایران برای چوگان در منطقه حرف اول را می‌زنند که امری قابل تامل است زیرا تربیت اسب برای این ورزش از اصول مهمی پیروی می کند و نیازمند گذشت زمان است.

رئیس فدراسیون چوگان خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد که ثبت جهانی چوگان موجب آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ غنی ایرانی می‌شود از این رو امیدواریم اهالی رسانه با پیگیری و رصد دقیق تر این ورزش به رشد و توسعه و همچنین معرفی بیشتر چوگان کمک کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان