رئیس فدراسیون: همه نهادها در توسعه ورزش چوگان کمک کنند

حجت الله ده خدایی رئیس فدراسیون چوگان در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت: توسعه ورزش چوگان نیازمند همکاری و حمایت همه نهادها از جمله نیروهای مسلح کشور است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان ، حجت الله دهخدایی  رئیس فدراسیون چوگان، در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت: در دروان 9 ساله دبیری در فدراسیون مجری سیاست های تعریف شده بودم و برای رسیدن چوگان به نقطه مطلوب کارهای زیادی انجام شده است، اما هر زمین چوگان هشت برابر زمین فوتبال است و نگهداری چمن آن نیز شرایط خاصی را می طلبد.
وی ادامه داد: تنها 6 استان در این رشته فعال هستند، با این حال قدیمی ترین زمین در اصفهان قرار دارد و در کتب تاریخی نیز ذکر شده که بعضی از سفرای کشورهای خارجی در خاطرات خود به چوگان بازی شاه عباس در قزوین اذعان داشته اند. اما ما نمی خواهیم در بعضی از استان ها هیاتی تشکیل دهیم که اسب و زمین نداشته باشد.
وی گفت: البته وزارت ورزش و جوانان به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد و لازم است نهادهایی مانند نیروهای مسلح و بخش خصوصی در این خصوص اقدام کنند.
رئیس فدراسیون چوگان با اشاره به اینکه این رشته شناخته شده نیست و حامی مالی ندارد، افزود: حامی مالی بایستی به فکر بازگشت سرمایه اش باشد و به جرات می توانم بگویم که حتی سه حامی مالی نیز برای سرمایه گذاری در چوگان در کشور وجود ندارد.
دهخدایی در باره برنامه هایش برای این رشته و به خصوص بانوان گفت: بانوان چوگان باز ایران در سطح اول آسیا هستند و حتی زمانی که مسابقه آنها در ایران مقابل چوگان بازان زن استرالیا انجام شد شبکه های خارجی به این موضوع پرداختند که ایران جایی است که در همسایگی اش عربستان زنان حق رای ندارند اما زنان ایرانی چوگان بازی می کنند.
در پایان ده خدایی افزود: برای توسعه چوگان نیز باید همه افرادی که دل در گرو فرهنگ دارند، سرمایه گذاری کنند.